About akakce.com

  1. >
  2. About akakce.com

Have your parents ever advised you that "Ak akce karagun icindir*" or told you to "Save your money for a rainy day"? akakce.com has been helping Turkish consumers save their akce** for a “rainy day” in a very dynamic retail market since 2000.

akakce.com is the leading and most versatile comparison shopping site for Turkish shoppers. Over a million cost-conscious consumers visit akakce.com each month to view categorized product and pricing information from a variety of online retail stores selling electronics, jewelry, baby goods, home appliances, and more. In addition to product price comparisons, akakce.com provides consumers with information on a number of different purchase options.

To keep up with the dynamic nature of Turkey’s retail market, akakce.com’s proprietary crawl and classification technology automatically updates the price of items as often as 12 times a day (with hourly updates on some products). That makes akakce.com one of the most –if not the most– frequently updated comparison shopping sites worldwide.

(*) A Turkish proverb
(**) Ottoman currency

Contact Us

To contact us: Please fill out the form below. We will be more than happy to answer your questions or provide more information about akakce.com. Note that we can not respond to messages related to the purchase, repair, or return of a product. akakce.com does not sell any products, nor provide guarantees, repairs, or return services for the products listed on our website.

Name:
       
E-mail: 
 
Comments:
 
 
Ne, nerede, en ucuz?
Akakçe üyeliği ile fiyat düşüşlerinden, kampanyalardan ve indirimlerden anlık haberdar olun, her zaman en ucuza alın.
Hesap Aç
1 Aradığınızı en ucuz
fiyata bulun.
  • Binlerce satıcının ürünlerini otomatik olarak izliyoruz.
  • Aradığınız ürün hangi satıcıda ne kadara satılıyor bir arada listeliyoruz.
2 Gerçek indirim ve
avantajları yakalayın.
  • Kalabalık reklam mesajları, ilgisiz Google sonuçları arasında kaybolmayın.
  • Akakçe'de birebir aynı ürün için fiyatlar karşılaştırılır.
3 Çarşı, pazar ya da internette,
her alışverişte Akakçe yanınızda.
  • Nerede olursanız olun alışverişe Akakçe'den başlayın.
  • Yalnızca bir ürünü bir gün değil, her ihtiyacınızı her gün en ucuza alın.
Akakçe olarak daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, çerezler ile toplanan kişisel veriler Kullanım Sözleşmesi ve Güvenlik ve Gizlilik Politikası'nda belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuata uygun olarak kullanılacaktır.

© 2000-2018 Akakçe Bilgi Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.
Kayıtlı Elektronik Posta Adresi: akakcebilgiteknolojileri@hs06.kep.tr
Mersis No: 0011056436000001

akakce.com tüketiciler için ücretsiz bir bilgi servisidir. Alışveriş öncesi sipariş edilecek ürünle ilgili geçerli bilgi her zaman için ilgili mağazanın web sitesinden alınmalıdır. akakce.com'da verilen bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden veya bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemler sonucu meydana gelebilecek her türlü maddi ve manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı akakce.com sorumlu tutulamaz.

akakce.com'da yer alan bütün marka ve isimlerin hakları ilgili firmalara aittir.

0 s