İşlemci Fiyatları ve Özellikleri

CPU

19 Temmuz 2018 itibariyle Türkiye'de satışta olan 3 markadan 391 işlemci için fiyatlar listeleniyor. 37 farklı satıcı arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

İşlemci
"Bilgisayarın beyni" olarak ifade edilen işlemcilerin özellikleri, gelişen teknoloji sayesinde yüksek performanslara ulaşmıştır. Bilgisayarlarda yer alan bu minik parçalar, karmaşık işlemleri yaparak hayatlarımıza kolaylık ve keyif katmaktadır.

Akakçe'den AMD, IBM, Intel işlemci modellerini, fiyat listesi, kullanıcı yorumları, en son kampanyalar ve indirimler bazında karşılaştırmalı olarak inceledikten sonra avantajlı bir alışveriş yapmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

İşlemcinin Görevi Nedir?

Bilgisayarlardaki anakartlara takılır ve tüm işlemlerin görev dağılımını gerçekleştirirler.

Kullanıcıların verdiği komutları işler, işlenen komutların sonuçlarının farklı donanımlar üzerinde görülmesini sağlarlar.

Mühendislik hesaplamaları, video düzenleme, grafik tasarım, simülasyon ve bilgisayar oyunlarının yürütülmesi de işlemciler sayesinde gerçekleşir.

Özetle işlemciler, bilgisayarlardaki tüm işlemlerin uygulanmasını sağlar, bilgisayar parçalarının yapması gereken görevler için komutları verirler.

İşlemci Hızı Neden Önemli?
İşlemci fiyatlarını belirleyen en büyük faktör, işlemcinin hızıdır. Bilgisayarlardaki tüm karmaşık işlemleri yerine getiren işlemcilerin hızlı olması, performansı etkilediğinden önemlidir.

Hangi hızdaki işlemciyi satın almanız gerektiğinin cevabı, bilgisayarınızı hangi amaçla kullanacağınızı belirlemenize bağlıdır. Örneğin yüksek çözünürlük videolar izleyecek, yeni çıkan oyunları oynayacak veya internette çok sayıda sekme açarak dolaşacaksınız işlemcinizin hızının yüksek olması gerekir.

Intel i7 işlemci, i5 işlemci gibi işlemcilerin yanında, farklı markaların işlemci modellerinin hangi platformlarda ne kadara satıldığını ve teknik özelliklerini akakce.com'dan karşılaştırmalar yaparak öğrenebilirsiniz. Unutmayın, en iyi işlemci, hem bilgisayarınıza hem de bütçenize en uygun olandır! 30 liradan başlayıp 6.900 liraya ulaşan fiyatlarıyla işlemciler, Akakçe'de oldukça geniş yelpazeye sahip bir şekilde sunuluyor.

 1. >
 2. >
 3. >
 4. >
 5. İşlemci

ÖncekiSayfa: 1 / 17Sonraki

İşlemci ile ilgili kategoriler:CPU SoğutucuTermal Macun

İşlemci Kategorisinde Geçerli Kampanyalar

Son gün 31 AğustosKampanyalar, indirimler, kuponlar bir arada burada!Tüm Kampanyalar

En Çok Karşılaştırılan İşlemciler

En Çok İlgi Gören İşlemciler

İşlemci Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

En Çok Aranan İşlemci Markaları

Ne, nerede, en ucuz?
Akakçe üyeliği ile fiyat düşüşlerinden, kampanyalardan ve indirimlerden anlık haberdar olun, her zaman en ucuza alın.

Üye Ol
1 Aradığınızı en ucuz
fiyata bulun.
 • Binlerce satıcının ürünlerini otomatik olarak izliyoruz.
 • Aradığınız ürün hangi satıcıda ne kadara satılıyor bir arada listeliyoruz.
2 Gerçek indirim ve
avantajları yakalayın.
 • Kalabalık reklam mesajları, ilgisiz Google sonuçları arasında kaybolmayın.
 • Akakçe'de birebir aynı ürün için fiyatlar karşılaştırılır.
3 Çarşı, pazar ya da internette,
her alışverişte Akakçe yanınızda.
 • Nerede olursanız olun alışverişe Akakçe'den başlayın.
 • Yalnızca bir ürünü bir gün değil, her ihtiyacınızı her gün en ucuza alın.
Akakçe olarak daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, çerezler ile toplanan kişisel veriler Kullanım Sözleşmesi ve Güvenlik ve Gizlilik Politikası'nda belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuata uygun olarak kullanılacaktır.

© 2000-2018 Akakçe Bilgi Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.
Kayıtlı Elektronik Posta Adresi: akakcebilgiteknolojileri@hs06.kep.tr
Mersis No: 0011056436000001

akakce.com tüketiciler için ücretsiz bir bilgi servisidir. Alışveriş öncesi sipariş edilecek ürünle ilgili geçerli bilgi her zaman için ilgili mağazanın web sitesinden alınmalıdır. akakce.com'da verilen bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden veya bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemler sonucu meydana gelebilecek her türlü maddi ve manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı akakce.com sorumlu tutulamaz.

akakce.com'da yer alan bütün marka ve isimlerin hakları ilgili firmalara aittir.

0.063 s