Monitör Fiyatları

LED Ekran, LCD Ekran

16 Temmuz 2018 itibariyle Türkiye'de satışta olan 48 markadan 2.092 monitör için fiyatlar listeleniyor. 47 farklı satıcı arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Monitör
Hem ofislerde hem de evlerde en çok kullanılan cihazların başında gelen bilgisayarların her parçası ayrı bir önem taşıyor. Bilgisayar monitörü de bu parçaların önde gelenlerinden oluyor. Çok fazla seçeneği bulunan monitörler, her tip kullanıcıya hitap ediyor.

Monitör Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Monitör alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ihtiyacınıza göre karar vermeniz. Mesela oyun amaçlı monitörlerde tepki süresi önemli bir noktadır. Monitörü tasarım yapmak için kullanmak isteyenler ise renk derinliği çok yüksek IPS panel monitörlere yönelmelidir. Ayrıca monitörü yükseklik ayarının yapılabilmesi de dikkate alınmalıdır. Tabii monitörün boyutu da önemli kriterler arasındadır.

Monitör Çeşitleri
Bilgisayar monitör fiyatları, ekran boyutu, çözünürlük, ekran özellikleri, marka, model, tasarım gibi birçok farklı etmene bağlı değişim gösterir. Bunun için öncelikle monitör çeşitleri ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olunması gerekir. CRT, LCD, plazma ve LED monitörler olarak sınıflandırılabilecek bilgisayar ekranı çeşitleri arasında CRT yani tüplü monitörler son yıllarda oldukça sınırlı sayıda üretiliyor ve yavaş yavaş kullanımdan kalkıyor. En popüler ekranlar ise LED ve LCD monitörler.
LCD monitörler, çok daha iyi ekran kalitesi ve canlı renkler sunarken LED monitörler ise arka aydınlatma sistemine sahip ürünlerdir. LCD'lere göre daha ince tasarıma sahip olmakla birlikte üstün görüntü ve renk kalitesi, ışığı yansıtmama, enerji tasarrufu gibi özellikleri de bulunur. Genellikle profesyonel kullanım için tercih edilen plazma monitörler ise TV ve sinema sistemlerinde değerlendirilirler.

Monitör Boyutu
14, 15, 16, 20, 23, 24, 27, 30 inç monitörler ve diğer boyutlar, bilgisayarın kullanım amacına ve alana göre seçim şansı sunar. Profesyonel kullanıcılar ile film ve oyun tutkunları 20 inç ve üstü monitörlere yönelerek daha geniş ekranda çalışma ya da eğlenme imkanına sahip olurken günlük kullanım ve iş hayatı için de daha küçük ekran modelleri tercih edilebilir.

Monitörün Çözünürlüğü
Bir monitörün çözünürlüğü, fotoğrafta gösterilen piksel sayısını ortaya koyar. Çözünürlük sayısı ne kadar artarsa da yatay ve dikey olarak gösterilen piksel sayısı o kadar artar. Bu da daha kaliteli görüntü ve daha canlı renklerle görüntüleme anlamına gelir. 1024x768, 1280x1024 ve 1920x1080p monitörler yaygın olarak kullanılır. Profesyonel kullanım için de 2560x1440, 3840x2160 ve 5120x2880p monitör gibi seçenekler bulunur.

Monitör Fiyatları
LCD ve LED gibi monitör tipleri, çözünürlük, boyut, 3D ve dokunmatik ekran gibi özelliklere göre monitör fiyatları, 200 TL ile 7.500 TL arasında değişiklik gösterir. LCD ekran günümüzde en ucuz monitör modellerine sahipken plazma ekranlar ise en pahalı seçenekler olarak dikkat çeker. ViewSonic, Asus, Acer, Samsung, CBox, BenQ, AOC gibi popüler markaların monitörlerini; fiyat listesi, kullanıcı yorumları, özellik karşılaştırma gibi seçenekler sunan akakce.com'da bulabilirsiniz.

  1. >
  2. >
  3. >
  4. Monitör

ÖncekiSayfa: 1 / 88Sonraki

Büyük MağazalardanTeknosa Monitör (32)

Monitör Kategorisinde Geçerli Kampanyalar

Son gün 1 AğuKampanyalar, indirimler, kuponlar bir arada burada!Tüm Kampanyalar

En Çok İlgi Gören Monitörler

Monitör Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

En Çok Aranan Monitör Markaları

Ne, nerede, en ucuz?
Akakçe üyeliği ile fiyat düşüşlerinden, kampanyalardan ve indirimlerden anlık haberdar olun, her zaman en ucuza alın.

Üye Ol
1 Aradığınızı en ucuz
fiyata bulun.
  • Binlerce satıcının ürünlerini otomatik olarak izliyoruz.
  • Aradığınız ürün hangi satıcıda ne kadara satılıyor bir arada listeliyoruz.
2 Gerçek indirim ve
avantajları yakalayın.
  • Kalabalık reklam mesajları, ilgisiz Google sonuçları arasında kaybolmayın.
  • Akakçe'de birebir aynı ürün için fiyatlar karşılaştırılır.
3 Çarşı, pazar ya da internette,
her alışverişte Akakçe yanınızda.
  • Nerede olursanız olun alışverişe Akakçe'den başlayın.
  • Yalnızca bir ürünü bir gün değil, her ihtiyacınızı her gün en ucuza alın.
Akakçe olarak daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, çerezler ile toplanan kişisel veriler Kullanım Sözleşmesi ve Güvenlik ve Gizlilik Politikası'nda belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuata uygun olarak kullanılacaktır.

© 2000-2018 Akakçe Bilgi Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.
Kayıtlı Elektronik Posta Adresi: akakcebilgiteknolojileri@hs06.kep.tr
Mersis No: 0011056436000001

akakce.com tüketiciler için ücretsiz bir bilgi servisidir. Alışveriş öncesi sipariş edilecek ürünle ilgili geçerli bilgi her zaman için ilgili mağazanın web sitesinden alınmalıdır. akakce.com'da verilen bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden veya bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemler sonucu meydana gelebilecek her türlü maddi ve manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı akakce.com sorumlu tutulamaz.

akakce.com'da yer alan bütün marka ve isimlerin hakları ilgili firmalara aittir.

0.047 s