Barkod Okuyucu Fiyatları

16 Temmuz 2018 itibariyle Türkiye'de satışta olan 33 markadan 425 barkod okuyucu için fiyatlar listeleniyor. 34 farklı satıcı arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Barkod Okuyucu
Gelişen dünyayla birlikte ticari ürünlerin tanımlanmasında ve satışında kolaylık sunması için geliştirilen barkod, düz siyah çizgileri ve boşlukları arasında sakladığı verileri barkod okuyucu cihazlar aracılığıyla bilgisayarlara aktarır. Perkon, Zebex, Sunlux, Argox, Datalogic, Symbol, Mindeo, Honeywell gibi barkod okuyucu markalarının farklı barkod okuyucu modelleri için kullanıcı yorumları, teknik özellikler, fiyat listesi gibi seçenekler sunan Akakçe ihtiyacınıza en uygun ürüne sahip olmanıza yardımcı oluyor.

Daha önceden bilgisayar ürünün bütün bilgileri ve satış tutarının işlendiği barkodlar, ürün paketi üzerinde bir kimlik görevi üstlenir. Okuyucu ise bu bilgileri işleyerek fiyat ve temel bilgileri satış işlemi için hızlıca ekrana aktarır.

Barkod Okuyucu Ne İşe Yarar? Nerelerde Kullanılır?
Optik bir ışık kaynağı vasıtasıyla siyah çizgiler ve boşluklardan oluşan barkodda yer alan bilgileri, en yakınındaki bilgisayara ya da bağlı olduğu cihaza aktaran barkod okuma cihazları, LED, lazer ve kamera taban özelliklerine sahiptirler. Siyah çizgiler ve boşluklardan yansıyan ışığın bilgiye dönüşmesini sağlayan barkod sorgulama cihazlarının kullanım alanları ise oldukça geniştir.

Barkod etiket olarak da tanımlanabilen ve ürün ya da kullanıcı hakkında bilgiler içeren barkodlar en çok süpermarketlerde kullanılır. Ayrıca eczaneler, mağazalar, sinemalar, kitapçılar, kısacası son kullanıcının bulunduğu ve satış yapılan her iş yerinde kullanılan barkodlar ve barkod okuyucular, son yıllarda hastanelerde hasta işlemlerinin sistemli yürütülmesinde de değerlendiriliyor.

Barkod Okuyucu çeşitleri
Barkod sistemi ile hızlı ve pratik çalışma imkanı sağlanması, kullanım alanının çeşitliliği ve teknoloji ile uyumluluğu, barkod okuyucuları işletmeler için oldukça önemli kılıyor. Tabii farklı kullanım alanları için farklı özelliklere sahip barkod okuyucu modelleri de bulunuyor. CCD barkod okuyucular, geniş okuma kafaları ve 1-2 cm'lik okuma mesafesine sahip ürünlerdir. Yoğun satış yapılmayan sektörlerde tercih edilirler. Lazer barkod okuyucular, daha hızlı performans sunan, daha yoğun işletmeler için uygun modellerdir. Karekod barkod okuyucular hem karekod hem de çizgi barkodları okuma özelliğine sahipken imager barkod okuyucular ise belli bir alanın görüntüsünü alıp yorumlamayı başarırlar.

Barkod Okuyucu Fiyatı
Çok yönlü lazer barkod okuyucular, lazer okuyucular gibi barkod sembollerinin üzerine ince bir ışık yayarlar ve geri yansıyan ışığı çözerek okuma yaparlar. Fakat değişik yönlerde toplam 32 okuma çizgisine sahiptirler ve yoğun işletmelere uygundurlar. Kablosuz barkod okuyucular ise el terminali olarak da adlandırılan cihazlardır ve alıcıları bilgisayara bağlıdır. Bluetooth ve radyo frekansı üzerinden belli bir mesafe içinde bağlantı kurarlar. 60 TL ile 2000 TL arasında değişen barkod okuyucu fiyatları ise hem barkod çeşitlerine hem de cihazların tarama genişliğine göre değişiklik gösterir. İndirim, kampanya ve fırsatlardan yararlanmak için akakce.com'a danışın, hem eğlenin hem de uygun alışverişin keyfini sürün.

 1. >
 2. >
 3. >
 4. >
 5. Barkod Okuyucu

ÖncekiSayfa: 1 / 18Sonraki

En Çok İlgi Gören Barkod Okuyucular

Barkod Okuyucu Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

En Çok Aranan Barkod Okuyucu Markaları

Ne, nerede, en ucuz?
Akakçe üyeliği ile fiyat düşüşlerinden, kampanyalardan ve indirimlerden anlık haberdar olun, her zaman en ucuza alın.

Üye Ol
1 Aradığınızı en ucuz
fiyata bulun.
 • Binlerce satıcının ürünlerini otomatik olarak izliyoruz.
 • Aradığınız ürün hangi satıcıda ne kadara satılıyor bir arada listeliyoruz.
2 Gerçek indirim ve
avantajları yakalayın.
 • Kalabalık reklam mesajları, ilgisiz Google sonuçları arasında kaybolmayın.
 • Akakçe'de birebir aynı ürün için fiyatlar karşılaştırılır.
3 Çarşı, pazar ya da internette,
her alışverişte Akakçe yanınızda.
 • Nerede olursanız olun alışverişe Akakçe'den başlayın.
 • Yalnızca bir ürünü bir gün değil, her ihtiyacınızı her gün en ucuza alın.
Akakçe olarak daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, çerezler ile toplanan kişisel veriler Kullanım Sözleşmesi ve Güvenlik ve Gizlilik Politikası'nda belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuata uygun olarak kullanılacaktır.

© 2000-2018 Akakçe Bilgi Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.
Kayıtlı Elektronik Posta Adresi: akakcebilgiteknolojileri@hs06.kep.tr
Mersis No: 0011056436000001

akakce.com tüketiciler için ücretsiz bir bilgi servisidir. Alışveriş öncesi sipariş edilecek ürünle ilgili geçerli bilgi her zaman için ilgili mağazanın web sitesinden alınmalıdır. akakce.com'da verilen bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden veya bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemler sonucu meydana gelebilecek her türlü maddi ve manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı akakce.com sorumlu tutulamaz.

akakce.com'da yer alan bütün marka ve isimlerin hakları ilgili firmalara aittir.

0.078 s