Motor Yağı Fiyatları

21 Temmuz 2018 itibariyle Türkiye'de satışta olan 26 markadan 381 motor yağı için fiyatlar listeleniyor. 9 farklı satıcı arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Motor Yağı
Motorlu araçların hareketlerini kayganlaştıran, motorun temizliği ve performansına etkisi olan motor yağları, keyifli sürüş deneyiminin altın kuralıdır. Motor yağı çeşitleri arasında en çok tercih edilen Castrol, Motul, Shell, Petrol Ofisi, Mobil 1 ve Mobil yağların özelliklerine, fiyat listelerine, fırsat ve indirimlerine Akakçe ile ulaşarak, hem motorunuzun performansına hem de ekonominize katkıda bulunabilirsiniz.

Motor Yağı Neden Gereklidir?
Motorlu taşıtlarda bulunan motorların sorunsuz çalışmasına olanak sağlayan bu yağlar, madeni yağ olarak da bilinir. Madeni yağlar, metal yüzeylerin temasını ve aşınmasını durdurur. Yağ, ısıyı dağıtır ve motoru koruyarak aşınmayı azaltır. Bunların yanında iyi bir motor yağı, kir oluşumunu ve tortuları önler. Oksidasyon önleyici özellikleri motorun daha uzun süreyle daha etkili bir biçimde kullanılmasına yardımcı olur. Bu yüzden motorun sağlığı ve performansı için en iyi motor yağı tercih edilmelidir.

Yağ Numaraları Ne Anlama Gelir?
Motor yağı satın almadan önce yağ numarasına mutlaka dikkat edilmelidir. çünkü bu numaralar, motorun ihtiyacı olan özellikleri karşılayıp karşılamadığının göstergesidir. Dört mevsimlik yağlarda ilk sayının ardından kış anlamına gelen W harfi gelir. W harfinden sonra gelen ilk sayı ne kadar düşükse, yağ düşük sıcaklıklarda o kadar incedir. İkinci sayı ise, yüksek sıcaklıklar altındaki yağ viskozitesini temsil eder. Sayı ne kadar yüksekse, yüksek sıcaklıklarda yağ o kadar kalın olacaktır.

Motor Yağı çeşitleri
Motor yağları sentetik ve mineral yağ olarak ikiye ayrılır. Sentetik olanlar, kimyasal yolla elde edilen yağlardır. Mineral yağlar ise ham petrolden elde edilen, bir rafineride işlenerek fraksiyonlarına ayrılan yağlardır. Sentetik esaslı yağlar minerallere oranla daha yüksek veya daha düşük sıcaklıklara ve yüksek basınca dayanıklıdır. Bu durum motor yağı fiyatlarını da etkiler. En uygun fiyata aracınız için en iyi motor yağını tercih etmek için hemen akakce.com'a danışmayı ihmal etmeyin.

 1. >
 2. >
 3. >
 4. >
 5. Motor Yağı

ÖncekiSayfa: 1 / 16Sonraki

En Çok Karşılaştırılan Motor Yağları

En Çok İlgi Gören Motor Yağları

Motor Yağı Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

En Çok Aranan Motor Yağı Markaları

Ne, nerede, en ucuz?
Akakçe üyeliği ile fiyat düşüşlerinden, kampanyalardan ve indirimlerden anlık haberdar olun, her zaman en ucuza alın.

Üye Ol
1 Aradığınızı en ucuz
fiyata bulun.
 • Binlerce satıcının ürünlerini otomatik olarak izliyoruz.
 • Aradığınız ürün hangi satıcıda ne kadara satılıyor bir arada listeliyoruz.
2 Gerçek indirim ve
avantajları yakalayın.
 • Kalabalık reklam mesajları, ilgisiz Google sonuçları arasında kaybolmayın.
 • Akakçe'de birebir aynı ürün için fiyatlar karşılaştırılır.
3 Çarşı, pazar ya da internette,
her alışverişte Akakçe yanınızda.
 • Nerede olursanız olun alışverişe Akakçe'den başlayın.
 • Yalnızca bir ürünü bir gün değil, her ihtiyacınızı her gün en ucuza alın.
Akakçe olarak daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, çerezler ile toplanan kişisel veriler Kullanım Sözleşmesi ve Güvenlik ve Gizlilik Politikası'nda belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuata uygun olarak kullanılacaktır.

© 2000-2018 Akakçe Bilgi Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.
Kayıtlı Elektronik Posta Adresi: akakcebilgiteknolojileri@hs06.kep.tr
Mersis No: 0011056436000001

akakce.com tüketiciler için ücretsiz bir bilgi servisidir. Alışveriş öncesi sipariş edilecek ürünle ilgili geçerli bilgi her zaman için ilgili mağazanın web sitesinden alınmalıdır. akakce.com'da verilen bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden veya bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemler sonucu meydana gelebilecek her türlü maddi ve manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı akakce.com sorumlu tutulamaz.

akakce.com'da yer alan bütün marka ve isimlerin hakları ilgili firmalara aittir.

0.031 s