Gardrop Fiyatları ve Modelleri

17 Temmuz 2018 itibariyle Türkiye'de satışta olan 14 markadan 534 gardrop için fiyatlar listeleniyor. 12 farklı satıcı arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Eviniz için yeni bir gardırop almayı planlıyorsunuz, ancak nasıl bir model istediğinizden emin değilsiniz. Üstelik piyasadaki ürünlerin hepsine de gözünüz takılıyor. "Boyutuna mı baksam, rengine mi yoksa özelliklerine mi?" diye düşünürken alışverişinizi geciktirip duruyorsunuz. Bu noktada size tavsiyemiz, öncelikle nasıl bir gardıroba ihtiyaç duyduğunuzu belirlemeniz. Ardından, model seçeneklerini ve özelliklerini değerlendirmek sizin için çok daha kolay olacak, bundan emin olabilirsiniz.

Gardırop alırken nelere dikkat edilmeli?

Boyut
Gardırop
seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken ilk unsur, bu mobilyayı koyacağınız odanın boyutudur. Yeni gardırobunuzun, odanın köşesinde ufacık kaldığını ya da buraya sığmadığını görmek istemiyorsanız, odanızın ölçülerine uyan modellere yönelmelisiniz. Bu noktada, gardırobunuzu küçük bir odaya yerleştirecekseniz, iki kapılı, sürgülü, ufak ama fonksiyonel seçenekleri; büyük bir alana yerleştirecekseniz de klasik, 3-4 kapılı ve yine sürgülü alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Ayrıca, tavan yüksekliği fazla olan odalar için uzun; az olan odalar için ise kısa boylu gardıroplardan birini seçmeniz gerektiğini de unutmamalısınız.

Öte yandan, yeni bir gardırop alırken, bu mobilyaya koyacağınız kıyafetlerin boyunu da hesaba katmalısınız. Bir diğer deyişle, piyasadaki modellerin askı yüksekliklerini de dikkate almalısınız. Erkeklerin ağırlıklı olarak ceket, pantolon ve gömlek giydiğini düşünürsek, onlar için orta boy askı yüksekliğine sahip ürünler yeterli olacaktır. Farklı farklı boylardaki kıyafetleri arasında uzun etek ve elbiseler de bulunan kadınlar için ise askı yüksekliği fazla olan gardırop modelleri doğru seçim.

İşlevsellik
İşlevsellik de gardırop alırken dikkat etmeniz gereken hususlar arasındadır. Bu noktada, modüler sisteme sahip olan modellerden birini seçerseniz, gardırobunuzu hem kolayca taşıyabilir hem de onu rahatça odanıza yerleştirebilirsiniz. Ayrıca, raf ve çekmecelerin de modüler özellikte olması sayesinde gardırobun bu bölümlerini dilediğiniz zaman sökebilir, ihtiyacınız olduğunda ise onları tekrar yerine takarak ya da yenilerini ekleyerek kullanabilirsiniz. Dolayısıyla, modüler sisteme sahip bir ürün tercih ederseniz, kıyafetlerinizi gardırobunuza sığdırabilir ve düzenli olmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra, evinizin büyüklüğü ne olursa olsun, onu pratik bir şekilde dekore etmek için de yine modüler özellikteki gardıroplardan yararlanabilirsiniz.

Dayanıklıkık ve Malzeme Seçimi
Yeni alacağınız gardırobu uzun yıllar boyunca kullanabilmeniz için ürün seçiminde dayanıklılığa da önem vermelisiniz. Gardırop tercihinizi sürgülü modellerden yana kullanacaksanız, öncelikle sürgü mekanizmasının kaliteli olduğundan emin olmalısınız.

Ardından, karşınızdaki ürünün dayanıklılığı ile ilgili fikir yürütebilmek için onun hangi malzemeden yapıldığına bakmalısınız. Bu noktada, MDF, dayanıklılığının yanı sıra kalitesi ve suya olan direnci ile de öne çıkmaktadır. Gardırobunuzun diğer alternatiflere oranla ağır olması sizin için sorun olmayacaksa ve bütçeniz biraz daha pahalı bir ürün almaya el veriyorsa, MDF modellerden birini tercih edebilirsiniz. "Ben dayanıklı ama daha uygun fiyatlı bir gardırop arıyorum" diyorsanız, önemli bölgelerinde MDF, dayanıklılık gerektirmeyen kısımlarında ise suntalam kullanılmış modellere yönelebilirsiniz.

Son olarak da alacağınız gardırobun dayanıklılığından emin olmak için içerisinde bulunan metal kısımların sağlam olmasına özen göstermeli ve sizin için yeterli kaliteye sahip metal aksamlı seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Gardırop modelleri nelerdir?
Piyasaya baktığınızda, iki, üç ya da dört kapılı, çekmeceli, boy aynalı ya da sürgülü gardırop modellerini yaygın olarak görebilirsiniz.

Dar odalar için iki kapılı ve sürgülü modeller uygun olurken, genellikle en fazla ilgi çekenler geniş depolama imkanı sunan 4 kapılı seçeneklerdir. Buna göre, siz de yeni gardırobunuzu koymayı planladığınız odanın boyutunu göz önünde bulundurarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra, kolaylıkla katlayabileceğiniz t-shirt, kazak gibi kıyafetleriniz için çekmeceli alternatifleri; "Odamda üstümün başımın nasıl olduğuna bakabileceğim bir ayna da olsun" diyorsanız, boy aynalı modelleri de değerlendirebilirsiniz.

Son olarak, eviniz için ihtiyacınıza uygun bir gardırop almadan önce piyasadaki ürünlerin fiyatlarını araştırmayı ve ilginizi çeken modellere ait kullanıcı yorumlarına göz atmayı unutmamalısınız.

 1. >
 2. >
 3. >
 4. >
 5. Gardrop

ÖncekiSayfa: 1 / 23Sonraki

Büyük MağazalardanKoçtaş Gardrop (85)

Gardrop Kategorisinde Geçerli Kampanyalar

Son gün 1 AğustosKampanyalar, indirimler, kuponlar bir arada burada!Tüm Kampanyalar

Gardrop Yorumları ve Önerileri

En Çok Aranan Gardrop Markaları

Ne, nerede, en ucuz?
Akakçe üyeliği ile fiyat düşüşlerinden, kampanyalardan ve indirimlerden anlık haberdar olun, her zaman en ucuza alın.

Üye Ol
1 Aradığınızı en ucuz
fiyata bulun.
 • Binlerce satıcının ürünlerini otomatik olarak izliyoruz.
 • Aradığınız ürün hangi satıcıda ne kadara satılıyor bir arada listeliyoruz.
2 Gerçek indirim ve
avantajları yakalayın.
 • Kalabalık reklam mesajları, ilgisiz Google sonuçları arasında kaybolmayın.
 • Akakçe'de birebir aynı ürün için fiyatlar karşılaştırılır.
3 Çarşı, pazar ya da internette,
her alışverişte Akakçe yanınızda.
 • Nerede olursanız olun alışverişe Akakçe'den başlayın.
 • Yalnızca bir ürünü bir gün değil, her ihtiyacınızı her gün en ucuza alın.
Akakçe olarak daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, çerezler ile toplanan kişisel veriler Kullanım Sözleşmesi ve Güvenlik ve Gizlilik Politikası'nda belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuata uygun olarak kullanılacaktır.

© 2000-2018 Akakçe Bilgi Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.
Kayıtlı Elektronik Posta Adresi: akakcebilgiteknolojileri@hs06.kep.tr
Mersis No: 0011056436000001

akakce.com tüketiciler için ücretsiz bir bilgi servisidir. Alışveriş öncesi sipariş edilecek ürünle ilgili geçerli bilgi her zaman için ilgili mağazanın web sitesinden alınmalıdır. akakce.com'da verilen bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden veya bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemler sonucu meydana gelebilecek her türlü maddi ve manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı akakce.com sorumlu tutulamaz.

akakce.com'da yer alan bütün marka ve isimlerin hakları ilgili firmalara aittir.

0.032 s