Köpek Maması Fiyatları

Köpek Maması
Evinizi paylaştığınız ve hayatınızda büyük bir yeri olan köpekleriniz için hazırlanan mamalar, ırk, cinsiyet, yaş ve aktiviteye göre çeşitli farklılıklar gösterir. Ayrıca içerik olarak da farklı çeşitleri bulunan köpek mamalarını satın almadan önce köpeğinizin damak tadını öğrenmeniz ve veteriner hekime danışmanız gerekiyor.

Köpek Maması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
Köpek maması seçerken dikkat edilmesi gerekenlerin başında mama içeriğinin büyük kısmının et olması gelir. Bazı kötü niyetli üreticiler, çok düşük oranda et koymasına rağmen “etli köpek maması” gibi isimler kullanıyor. Mamalardaki ilk içerikler, mamanın çoğunluğunun neden oluştuğunu gösterir. Bu nedenle ilk içerikler et ile başlamalıdır. Ayrıca içeriğinde ‘meal by product’ ve ‘chicken by product’ gibi ibareler bulunan köpek mamalarından uzak durulmalıdır. Bu ibareler, hayvansal türevler ve tavuk ürünleri gibi yanıltıcı anlamlara gelir. Oysa en iyi köpek mamasının içeriğinin büyük kısmı doğrudan etten oluşmalıdır. Tavuklu bir mama almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken nokta ise ürün açıklaması kısmında “tavuk” yazmasıdır. Bazı markalar olgunlaşmamış tavuklar ile mama hazırlıyor ve bunların ürün açıklaması içerisinde “uçan kanatlı” ifadesi yer alıyor.
Diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise tahılsız köpek mamaları ile ilgili oluyor. Tahılsız denen köpek mamalarını anlayabilmek için ürün içeriğinde “grain free” ibresini aramanız gerekiyor. Eğer bu ifade bulunuyor ise mama tahılsız olarak üretiliyor demektir.

Köpek Maması Çeşitleri
Irklarına ve yaşlarına göre köpek maması çeşitleri bulunuyor. Yavru köpek mamaları, genellikle küçük taneli oluyor. Yavru köpeğiniz için mama alırken dikkat etmeniz gereken nokta ise üzerinde “junior” ifadesinin yer almasıdır. Yetişkin köpekler için üretilen mamaların üzerinde ise “adult” ifadesi geçiyor. Hem yavru hem de yetişkin seçeneklerinde yaş köpek maması da bulunuyor. Bazı köpekler tek başına kuru mama tüketmeyebilir. Böyle bir durum ile karşılaştığınız zaman ise alıştırmak için biraz ıslak mama ile kuru mamayı karıştırabilirsiniz.

Köpek Maması Markaları
Acana, Champion, Enjoy, Formix, Goody, Kays Dog, Brit Care, Orijen, N&D, Pro Plan, Pro Choice, Royal Canin, Pedigree, Reflex, Proplan gibi köpek maması markaları bulunuyor. Her birinin öne çıktığı noktalar var. Örneğin Acana köpek maması tahılsız, deniz mahsulleri ve lezzetlendirilmiş ürünleri ile Royal Canin markası ise junior seçeneği ile öne çıkıyor.

Köpek Maması Fiyatları
İçerik ve gramaja göre 1 ile 5800 TL arasında değişen köpek maması fiyatları arasından en doğru seçimi yapmak ve uygun alışverişin keyfini sürmek için Akakçe’ye göz atmak yeterli. Akakçe üzerinden farklı kullanıcıların yorumları ile köpek mamalarına verdikleri puanları görebilir ve fikir edinebilirsiniz.

 1. >
 2. >
 3. >
 4. >
 5. Köpek Maması

Ne, nerede, en ucuz?
Akakçe üyeliği ile fiyat düşüşlerinden, kampanyalardan ve indirimlerden anlık haberdar olun, her zaman en ucuza alın.

Üye Ol
1 Aradığınızı en ucuz
fiyata bulun.
 • Binlerce satıcının ürünlerini otomatik olarak izliyoruz.
 • Aradığınız ürün hangi satıcıda ne kadara satılıyor bir arada listeliyoruz.
2 Gerçek indirim ve
avantajları yakalayın.
 • Kalabalık reklam mesajları, ilgisiz Google sonuçları arasında kaybolmayın.
 • Akakçe'de birebir aynı ürün için fiyatlar karşılaştırılır.
3 Çarşı, pazar ya da internette,
her alışverişte Akakçe yanınızda.
 • Nerede olursanız olun alışverişe Akakçe'den başlayın.
 • Yalnızca bir ürünü bir gün değil, her ihtiyacınızı her gün en ucuza alın.
Akakçe olarak daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, çerezler ile toplanan kişisel veriler Kullanım Sözleşmesi ve Güvenlik ve Gizlilik Politikası'nda belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuata uygun olarak kullanılacaktır.

© 2000-2018 Akakçe Bilgi Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.
Kayıtlı Elektronik Posta Adresi: akakcebilgiteknolojileri@hs06.kep.tr
Mersis No: 0011056436000001

akakce.com tüketiciler için ücretsiz bir bilgi servisidir. Alışveriş öncesi sipariş edilecek ürünle ilgili geçerli bilgi her zaman için ilgili mağazanın web sitesinden alınmalıdır. akakce.com'da verilen bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden veya bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemler sonucu meydana gelebilecek her türlü maddi ve manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı akakce.com sorumlu tutulamaz.

akakce.com'da yer alan bütün marka ve isimlerin hakları ilgili firmalara aittir.

0.062 s