Televizyon Fiyatları ve Modelleri

LED TV, LCD TV

20 Eylül 2018 40 marka, 3.621 model, 75 satıcı

Televizyon

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte her gün yeni bir televizyon piyasaya çıkıyor. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan bu televizyon modelleri de teknoloji tutkunlarını cezbediyor. Onlarca marka, yüzlerce model arasından seçim yapabilmek için öncelikle televizyonunuza bulunmasını beklediğini özellikleri düşünmelisiniz.

Televizyon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evlerimizin olmazsa olmazı televizyonları alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Ekran boyutu, görüntü kalitesi, ses sistemi bunların başında geliyor. Örneğin evde sinema keyfi yapmaktan hoşlanıyorsanız ses sistemi iyi ve ekran boyutu geniş olan bir televizyon sizin için ideal olacaktır.

Televizyon Modelleri

Her bütçeye ve her ihtiyaca uygun televizyon modeli bulunuyor. Televizyon modellerinde, ses ve görüntü kalitesinden teknolojik özelliklere ve tasarımlara kadar pek çok alternatif yer alıyor.

Smart Televizyon Modelleri

Smart TV, standart televizyonlara eklenen multimedya özelliğinin genel adıdır. Televizyon üzerinden internete bağlanabilmeyi sağlamasının yanında Facebook, Twitter ve Youtube gibi sosyal medya uygulamalarına ulaşabilmeyi sağlar. Ayrıca smart televizyonlar ile akıllı telefonlardan görüntü, ses ve video aktarımı da yapabilirsiniz. Smart LED televizyon ise smart (akıllı) özelliği bulunan bir televizyonun LED ekran türüne sahip olması anlamına geliyor.

3D Televizyon Modelleri

3D televizyonlar, yayınlara ve filmlere gerçeklik katar ve onları üç boyutlu olarak izlemenizi sağlar. 3D televizyon alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise gözlük sistemlerinin aktif gözlük mü, pasif gözlük mü kullandığı olmalıdır. Aktif 3D gözlüklerde renkler daha dolgun, görüntüler daha aydınlık ve Full HD kalitesinde, izleme açısı ise daha yüksektir. Fakat gözlüğün ağırlığı hoşunuza gitmeyebilir. Pasif 3D gözlüklerde ise hafiflik, derinlik ayarı yapabilme özelliği ve daha rahat bir izleme deneyimi sunması size artı sağlayacaktır.

4K Televizyon Modelleri

4K, bir çözünürlük ifadesidir ve Full HD televizyonlardan 4 kat fazla piksel sayısına sahip olan bu televizyonlar görüntü kalitesini en üst seviyeye taşır. 3840 x 2160 piksel çözünürlük ile Ultra HD ya da 4K isimleriyle anılan televizyonlarda bu görüntü kalitesinde program izleyebilmek için yine 4K çözünürlükte bir uydu alıcı ya da medya kaynağına ihtiyaç vardır.

Televizyon Boyutu

Televizyonun boyutu, yeni bir cihaz almadan önce karar vermeniz gereken, fiyatı da ciddi bir şekilde etkileyen özelliklerdendir. İnç birimiyle ifade edilen televizyon boyutlarını santimetreye çevirmek için 2.54 ile çarpmalısınız.
Alacağınız cihazın boyutunu seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli nokta, televizyonu ne kadar uzaktan izleyeceğinizdir. Bu noktada izleyeceğiniz alanla TV arasında, ekran boyutunun 1.5-2 katı kadar bir mesafe bırakılması önerilir.

Ekran Özelliği

Yeni bir televizyon almayı düşünenler için plazma, LCD, LED ve OLED gibi kavramlar oldukça karışık gelebilir. Günümüzde daha çok LED ve OLED kavramları kullanılmaktadır.

LCD

LCD, Liquid Crystal Display yani Sıvı Kristal Ekran, cihazın içinde bulunan sıvının bir filtre sayesinde gözle görülebilir hale gelmesini sağlayan görüntü teknolojisi anlamına geliyor. Bilgisayar ekranlarında, cep telefonlarında ve televizyonlarda yaygın bir şekilde kullanılan LCD ekranlar, gözü daha az yormaları ve az enerji harcamaları ile biliniyorlar.

LED

LED TV'ler (Light Emitting Diode-Işık Yayan Diyot) LCD ekrana sahiptir ancak en büyük farkları, arka aydınlatmalarında LED teknolojisinin kullanılmış olmasıdır. Bu teknolojinin en önemli avantajlarından biri de enerji verimliliğidir. LED ekranlar, LCD'lere göre yaklaşık yüzde 40 daha az enerji harcarlar.
Bunun yanı sıra LED TV'de renkler LCD'ye kıyasla daha gelişmiştir. Bazı LED televizyonlar, görüntü panelinin arkasındaki LED ışıkların bir kısmının kısılması ya da kapatılması tekniğine, yani bölgesel karartma sistemine sahiptir. Kullanıcılarına hafifliği ve inceliğiyle de avantaj sağlayan LED özelliği sayesinde LCD ekrana göre çok daha kaliteli görüntüleme açılarına sahip olabilirsiniz. Bir diğer deyişle özellikle yeni LED TV'lerde her açıdan net bir görüntü elde edebilirsiniz. Ancak zaman zaman bu televizyonlarda, ışık sızması ve hareketli görüntülerde bulanıklaşma gibi sıkıntılarla karşılaşmanız da mümkün.

OLED

OLED (Organic Light Emitting Device- Organik Işık Yayıcı Diyot), organik materyallerle üretilen farklı bir LED türüdür. Bu ekranda kullanılan ultra ince, hafif, parlak ve esnek organik tabaka sayesinde OLED'ler, kavisli televizyonlardan en parlak ve net görüntüyü sunan ürünlere kadar pek çok cihazda kullanılabilirler.

Televizyon Fiyatları

Televizyon fiyatları, sahip olduğu teknolojiye, markasına ve tasarımına göre farklılık gösteriyor. LG, Samsung, Vestel ve Arçelik gibi popüler markaların televizyon modellerine akakce.com’da ulaşabilir, fiyat listelerine göz atarak bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun televizyona akakce.com aracılığı ile sahip olabilirsiniz.

  1. >
  2. >
  3. >
  4. Televizyon

ÖncekiSayfa: 1 / 151Sonraki

Televizyon ile ilgili kategoriler:Televizyon Askı AparatıHDMI KabloTV Ekran KoruyucuUzaktan Kumanda

Büyük Mağazalardan

Teknosa Televizyon (121)

Media Markt Televizyon (55)

Televizyon Kategorisinde Geçerli Kampanyalar

Son gün 2 EkimSon gün 28 EylülSon gün 1 EkimSon gün 1 EkimSon gün 1 EkimSon gün 1 EkimSon gün 1 EkimSon gün 1 EkimSon gün 1 EkimSon gün 1 EkimSon gün 16 EkimKampanyalar, indirimler, kuponlar bir arada burada!Tüm Kampanyalar

En Çok Karşılaştırılan Televizyonlar

En Çok İlgi Gören Televizyonlar

Televizyon Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

En Çok Aranan Televizyon Markaları

Ne, nerede, en ucuz?
Akakçe üyeliği ile fiyat düşüşlerinden, kampanyalardan ve indirimlerden anlık haberdar olun, her zaman en ucuza alın.
Hesap Aç
1 Aradığınızı en ucuz
fiyata bulun.
  • Binlerce satıcının ürünlerini otomatik olarak izliyoruz.
  • Aradığınız ürün hangi satıcıda ne kadara satılıyor bir arada listeliyoruz.
2 Gerçek indirim ve
avantajları yakalayın.
  • Kalabalık reklam mesajları, ilgisiz Google sonuçları arasında kaybolmayın.
  • Akakçe'de birebir aynı ürün için fiyatlar karşılaştırılır.
3 Çarşı, pazar ya da internette,
her alışverişte Akakçe yanınızda.
  • Nerede olursanız olun alışverişe Akakçe'den başlayın.
  • Yalnızca bir ürünü bir gün değil, her ihtiyacınızı her gün en ucuza alın.
Akakçe olarak daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, çerezler ile toplanan kişisel veriler Kullanım Sözleşmesi ve Güvenlik ve Gizlilik Politikası'nda belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuata uygun olarak kullanılacaktır.

© 2000-2018 Akakçe Bilgi Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.
Kayıtlı Elektronik Posta Adresi: akakcebilgiteknolojileri@hs06.kep.tr
Mersis No: 0011056436000001

akakce.com tüketiciler için ücretsiz bir bilgi servisidir. Alışveriş öncesi sipariş edilecek ürünle ilgili geçerli bilgi her zaman için ilgili mağazanın web sitesinden alınmalıdır. akakce.com'da verilen bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden veya bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemler sonucu meydana gelebilecek her türlü maddi ve manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı akakce.com sorumlu tutulamaz.

akakce.com'da yer alan bütün marka ve isimlerin hakları ilgili firmalara aittir.

0.281 s