Akü Fiyatları

18 Temmuz 2018 itibariyle Türkiye'de satışta olan 17 markadan 385 akü için fiyatlar listeleniyor. 7 farklı satıcı arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Akü
Bütün motorlu taşıtlarda kullanılan ve araca ihtiyaç duyduğu elektrik gücünü veren aküler, malzemeleri ve kullanım alanlarına göre birkaç farklı çeşide sahiptir. Hangi alanda veya hangi araçta kullanacağınıza karar verdikten sonra size en uygun ürüne sahip olmak için akakce.com'a danışabilirsiniz. Bosch, Hugel, Mutlu Akü, Varta, İnci Akü ve diğer akü markaları arasından amper değerine göre seçim yapabilir, akü fiyat listesi, özellikler ve karşılaştırma gibi seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

Akü Çeşitleri
Akü çeşitleri, kullanılan malzeme, kullanılacak araç, bakım seçeneği gibi durumlara göre ayrılır. VRLA aküleri, kuru akü ve jel akü olarak ikiye ayrılırlar. Kuru aküler, kesintisiz güç kaynakları, bilgisayar sistemleri, tıbbi elektronik cihazlar, asansörler ve askeri radarlar gibi farklı alanlarda kullanılırlar. Jet akü olarak da bilinen ve çevre şartlarından etkilenmeyen jel aküler ise denizcilik ve güneş enerji sistemleri gibi alanlarda değerlendirilir. Ayrıca AGM akü, deep cycle akü ve starter akü gibi çeşitler de bulunur. Özellikle starter aküler taşıtlarda ve jeneratörlerde kullanılırlar.

Akü Muhafaza Etme
Kış aylarında havaların oldukça soğuduğu günlerde akülerde donma sorunu yaşanabilir. Tam şarjlı akülerde donma ısısı -50 ile -70 derece arasındadır. Bu nedenle karlı havalarda ya da don yaşandığında bile bu tip aküler zarar görmez. Ancak tam şarjlı olmayan deşarj aküler, derecelerine göre donma tehlikesiyle karşı karşıya kalırlar. Yani akünün şarjı ne kadar düşükse donma ihtimali o kadar fazladır. 0 derece ile -10 derece arasında bile akü donması sorunu yaşanabilir. Ayrıca yüksek sıcaklık da akülerin şarjlarının tükenmesi üzerinde etkilidir. Her 10 derecelik artışta akülerde şarj kaybı iki katına çıkar ve bununla birlikte yıpranma da görülür. Bu nedenle sıcak bölgelerde kullanılan akülerin ömrü daha kısa olur.

Akü Şarj Etme
Araçlarda ihtiyaç duyulan elektrik gücünü veren akülerin şarjları dış etkenler dışında da kullanıldıkça tükenir. Bu gibi durumlarda akü şarj etmek mümkündür. Aynı amperde olan iki akü, araç motoru tamamen kapatıldıktan sonra birbirlerine aynı uçlar nakil kablosuyla eşleştirilerek bağlanır. Ardından dolu akünün bulunduğu araç ve ardından boş akülü aracın motoru çalıştırılır. İki araç da sorunsuz bir şekilde çalıştıktan sonra nakil kabloları sökülebilir.

Akü Fiyatları
Akü fiyatları, amper ve akü çeşitlerine göre değişiklik gösterir. Akakçe aracılığıyla 100 TL ile 700 TL arasında fiyatlarla sahip olabileceğiniz akülerin ömrünü, doğru bakım ve kullanımla uzatmak mümkündür. Ancak kullanım ömrünün tükenmesi durumunda kampanya, indirim ve fırsat seçeneklerinden haberdar olabileceğiz akakce.com sayesinde bütçenize ve aracına en uygun aküyü temin edebilirsiniz.

 1. >
 2. >
 3. >
 4. >
 5. Akü

ÖncekiSayfa: 1 / 17Sonraki

En Çok İlgi Gören Aküler

Akü Yorumları ve Önerileri

En Çok Aranan Akü Markaları

Ne, nerede, en ucuz?
Akakçe üyeliği ile fiyat düşüşlerinden, kampanyalardan ve indirimlerden anlık haberdar olun, her zaman en ucuza alın.

Üye Ol
1 Aradığınızı en ucuz
fiyata bulun.
 • Binlerce satıcının ürünlerini otomatik olarak izliyoruz.
 • Aradığınız ürün hangi satıcıda ne kadara satılıyor bir arada listeliyoruz.
2 Gerçek indirim ve
avantajları yakalayın.
 • Kalabalık reklam mesajları, ilgisiz Google sonuçları arasında kaybolmayın.
 • Akakçe'de birebir aynı ürün için fiyatlar karşılaştırılır.
3 Çarşı, pazar ya da internette,
her alışverişte Akakçe yanınızda.
 • Nerede olursanız olun alışverişe Akakçe'den başlayın.
 • Yalnızca bir ürünü bir gün değil, her ihtiyacınızı her gün en ucuza alın.
Akakçe olarak daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, çerezler ile toplanan kişisel veriler Kullanım Sözleşmesi ve Güvenlik ve Gizlilik Politikası'nda belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuata uygun olarak kullanılacaktır.

© 2000-2018 Akakçe Bilgi Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.
Kayıtlı Elektronik Posta Adresi: akakcebilgiteknolojileri@hs06.kep.tr
Mersis No: 0011056436000001

akakce.com tüketiciler için ücretsiz bir bilgi servisidir. Alışveriş öncesi sipariş edilecek ürünle ilgili geçerli bilgi her zaman için ilgili mağazanın web sitesinden alınmalıdır. akakce.com'da verilen bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden veya bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemler sonucu meydana gelebilecek her türlü maddi ve manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı akakce.com sorumlu tutulamaz.

akakce.com'da yer alan bütün marka ve isimlerin hakları ilgili firmalara aittir.

0.031 s