Dijital SLR Fotoğraf Makinesi Fiyatları ve Modelleri

DSLR Fotoğraf Makinesi

22 Temmuz 2018 itibariyle Türkiye'de satışta olan 9 markadan 731 dijital SLR fotoğraf makinesi için fiyatlar listeleniyor. 37 farklı satıcı arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Dijital SLR Fotoğraf Makinesi
Gerek hobi gerekse de profesyonel fotoğrafçılıkta kullanılan DSLR (Digital Single Lens Reflex) fotoğraf makinelerinin birçok modeli bulunuyor. Çekmek istediğiniz fotoğrafın özelliğine göre farklı lens çeşitlerini takarak kullanabileceğiniz DSLR fotoğraf makineleri, size çekim yaparken pek çok avantaj sunuyor.

Dijital SLR Fotoğraf Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
DSLR fotoğraf makinesi almadan önce ihtiyaçlarınızı çok net olarak belirlemeniz gerekiyor. Alacağınız fotoğraf makinesinin markası, teknolojik özellikleri ve kullanışlılığı çok önemli detaylar arasında yer alıyor.
Bir DSLR yani dijital SLR fotoğraf makinesi alırken dikkat etmeniz gereken özelliklerin başında megapiksel (MP) gelir. Dijital kameranın en önemli özelliği olan megapiksel, fotoğrafın büyüklüğünü temsil eder. Çekilen fotoğrafın piksel sayısını da belirleyen bu değer, fotoğraf makineleri arasında değişiklik gösterir. Yeni nesil cihazlarda 12 MP'den başlayan dijital SLR fotoğraf makinesi megapiksel değeri 36'ya kadar çıkabilir. Daha yüksek değerli cihazlar ise özel tasarımlar, ileri profesyonel fotoğraf makinesi modelleri ve bilimsel cihazlardır.

Optik Zoom Nedir?
Dijital SLR fotoğraf makinelerinde dijital zoom ve optik zoom olmak üzere iki farklı seçenekten söz edilebilir. Dijital zoom, makinenin arkasında bulunan LCD ekranda zoom yaparak çekilmiş fotoğrafı büyütmek ve ayrıntıları görmek olarak tanımlanabilir. Optik zoom ise fotoğraf çekerken zoom yaparak yakınlaşıp uzaklaşma lüksüdür. Üstelik optik zoom değeri ne kadar yüksek ise o ölçüde uzaklaşıp zoom yapabilir ve fotoğraf kalitesini arttırabilirsiniz.

Kırmızı Göz ve Flaş Fonksiyonu
Yeterince ışığın bulunmadığı bir ortamda fotoğraf çekerken kullanılan flaş, insan gözünün en arka kısmında bulunan kılcal damarlardan yansır ve kırmızı bir ışık yayar. Bu da fotoğraf çekilen kişinin kırmızı gözlere sahip olduğu izlenimi uyandırır. Bu sorunun önüne geçmek için dijital SLR fotoğraf makinesi alırken Red Eye Reduction (Kırmızı Göz Azaltıcı) özelliği bulunan cihazlara yönelmek gerekir.

Pil Ömrü ve Hafıza
Profesyonel ya da yarı profesyonel bir fotoğrafçı için dijital SLR fotoğraf makinesin en önemli özelliklerinden biri de pil ömrüdür. Uzun saatler süren çekimlerin en önemli aşamasında pilin bitmemesi için dayanıklı cihazlar ve bataryalar tercih edilmelidir. Ayrıca cihazın hafıza kapasitesi de önemlidir. Hafıza ne kadar genişse o kadar çok fotoğraf saklanabilir. Tabii birden çok hafıza kartının takılabildiği dijital fotoğraf makinesi modelleri de ek hafıza seçeneği sayesinde daha değerlidir. USB çıkışı da görüntülerin bilgisayara kolayca transfer edilmesi bakımından önemlidir.

Boyut, Ağırlık, Ergonomik Tasarım
1000 TL ile 50 bin TL arasında değişen Canon, Nikon gibi markaların dijital fotoğraf makinesi fiyatları; megapiksel, pil ömrü, ağırlık, boyut, zoom özelliği ve diğer lens özelliklerine göre belirlenir. Akakçe rehberliğinde dijital fotoğraf makinesi modellerini inceleyebilir, kampanya ve indirimlerden haberdar olarak ihtiyaçlarınıza en uygun seçeneğe yönelebilirsiniz.

Dijital SLR Fotoğraf Makinesi Fiyatları
DSLR fotoğraf makinesi fiyatları, makinenin teknolojik özelliklerine ve markasına göre farklılık gösteriyor. Canon, Nikon, Leica, Pentax, Sony gibi dünyaca ünlü fotoğraf makinesi markalarının tasarladığı dijital SLR fotoğraf makinesi modellerine de fiyat listesi, kullanıcı yorumları, karşılaştırma gibi özelliklerden yararlanacağınız akakce.com aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

 1. >
 2. >
 3. >
 4. >
 5. Dijital SLR Fotoğraf Makinesi

ÖncekiSayfa: 1 / 31Sonraki

Dijital SLR Fotoğraf Makinesi ile ilgili kategoriler:Fotoğraf Makinesi ÇantasıHafıza KartıObjektif

Dijital SLR Fotoğraf Makinesi Kategorisinde Geçerli Kampanyalar

Son gün 1 AğustosKampanyalar, indirimler, kuponlar bir arada burada!Tüm Kampanyalar

En Çok Karşılaştırılan Dijital SLR Fotoğraf Makineleri

En Çok İlgi Gören Dijital SLR Fotoğraf Makineleri

Dijital SLR Fotoğraf Makinesi Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

En Çok Aranan Dijital SLR Fotoğraf Makinesi Markaları

Ne, nerede, en ucuz?
Akakçe üyeliği ile fiyat düşüşlerinden, kampanyalardan ve indirimlerden anlık haberdar olun, her zaman en ucuza alın.

Üye Ol
1 Aradığınızı en ucuz
fiyata bulun.
 • Binlerce satıcının ürünlerini otomatik olarak izliyoruz.
 • Aradığınız ürün hangi satıcıda ne kadara satılıyor bir arada listeliyoruz.
2 Gerçek indirim ve
avantajları yakalayın.
 • Kalabalık reklam mesajları, ilgisiz Google sonuçları arasında kaybolmayın.
 • Akakçe'de birebir aynı ürün için fiyatlar karşılaştırılır.
3 Çarşı, pazar ya da internette,
her alışverişte Akakçe yanınızda.
 • Nerede olursanız olun alışverişe Akakçe'den başlayın.
 • Yalnızca bir ürünü bir gün değil, her ihtiyacınızı her gün en ucuza alın.
Akakçe olarak daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, çerezler ile toplanan kişisel veriler Kullanım Sözleşmesi ve Güvenlik ve Gizlilik Politikası'nda belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuata uygun olarak kullanılacaktır.

© 2000-2018 Akakçe Bilgi Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.
Kayıtlı Elektronik Posta Adresi: akakcebilgiteknolojileri@hs06.kep.tr
Mersis No: 0011056436000001

akakce.com tüketiciler için ücretsiz bir bilgi servisidir. Alışveriş öncesi sipariş edilecek ürünle ilgili geçerli bilgi her zaman için ilgili mağazanın web sitesinden alınmalıdır. akakce.com'da verilen bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden veya bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemler sonucu meydana gelebilecek her türlü maddi ve manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı akakce.com sorumlu tutulamaz.

akakce.com'da yer alan bütün marka ve isimlerin hakları ilgili firmalara aittir.

0.078 s