Projeksiyon Cihazı Fiyatları ve Modelleri

Projektör

16 Temmuz 2018 itibariyle Türkiye'de satışta olan 33 markadan 1.139 projeksiyon cihazı için fiyatlar listeleniyor. 43 farklı satıcı arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Projeksiyon Cihazı
Projeksiyon cihazı, diğer adıyla projektör; bilgisayar, televizyon veya telefon gibi cihazların ekranlarındaki görüntüyü, belirlenen yüzeye veya projeksiyon perdesine yansıtıyor. Sunumlarda, film ve video gösterimlerinde birden fazla kişinin görüntüye ulaşmasını sağlayan projeksiyonlar, son teknolojinin en başarılı örnekleri arasında yer alıyor. BenQ, Acer, Optamo, Asus, Epson, ViewSonic, Sony ve LG gibi farklı markaların projeksiyon cihazı modelleri bulunuyor.

Projeksiyon Çeşitleri
Son zamanlarda birçok kullanıcının tercihi olan Wi-Fi projeksiyonlar, yüksek görüntü kalitesi ve pratik kullanımları ile biliniyor. Çünkü Wi-Fi bağlantısı ile görüntüleri duvara yansıtan Wi-Fi projeksiyon cihazları kablo gerektirmiyor. LED projeksiyonlar, tablet ve akıllı telefonlar ile uyumlu olmaları, küçük boyutları ve geniş fonksiyonları ile sıkça tercih ediliyor. Mini projeksiyon seçimlerinde genellikle LED projeksiyonlar öne çıkıyor. LCD sisteminin daha gelişmiş hali olarak bilinen DLP projeksiyonları ise net görüntü geçişleri ve uzun lamba ömrü ile kaliteli seyir keyfi sunuyor. 3D video formatlarını oynatabilen dâhili ya da harici yazılımlarla uyumlu 120 Hz frekansta görüntü sağlayabilen 3D projeksiyon cihazları ise geleceğin teknolojisi olarak kabul edilen 3 boyutlu görüntülerin izlenmesine olanak tanıyor.

Projeksiyon Cihazı Nasıl Kullanılır?
Projeksiyon cihazlarının kurulumu ve kullanımı oldukça kolay. Fakat bu elektronik aletlerin kullanımında dikkat edilecek bazı noktalar bulunur. Projektörlerin düz ve sağlam bir zemine yerleştirilmesi gerekiyor. Yansıtılan ışık çok güçlü olduğu için olabildiğince göz temasından kaçınılması öneriliyor. Cihaz kapandığında fanlar bir süre daha çalışmaya devam ediyor. Bu süre bitene kadar cihazı hareket ettirmek ve elektrik bağlantısını kesmek ise ileride cihazın zarar görmesine neden oluyor. Ayrıca projeksiyon kapağı çalışmadığı zamanlarda lense zarar gelmemesi için kapalı tutulması da öneriliyor. Son olarak havalandırması yeterli olmayan, aşırı tozlu ya da nemli ortamlarda projeksiyon cihazı kullanılması kesinlikle önerilmiyor.

Uzun Süreli Lamba Ömrü İçin Yapılması Gerekenler
Projeksiyon cihazlarının içinde yer alan lambaların belirli ömürleri bulunuyor. Bu süre dolduğunda yeni lamba ile değiştirilmesi gerekiyor. Fakat lamba ömrünün uzun olması, kullanıma bağlı olarak değişiyor. Uygun şartlar sağlandığı zaman, kullanılan projektör lambaları daha uzun ömürlü oluyor. Sorunsuz elektrik şebekeleri, rutin bakımların yapılması, önerilen ayarlarda kullanılması ve toz filtresinin temiz tutulması, lamba ömrü için önemli noktalar arasında yer alıyor.

Projektör Fiyatları
Projektör fiyatları; lamba ömrüne, modele ve markanın bilinilirliğine göre farklılık gösteriyor. 3D projektör fiyatları 1400 TL ile 152000 TL, HDMI çıkışlı projektör fiyatları 1299 TL ile 200000 TL ve kablosuz projektör fiyatları ise 1299 TL ile 9610 TL arasında değişiklik gösteriyor. Fiyatları 200.000 TL’yi bulan projeksiyon cihazı modelleri ise genellikle profesyoneller tarafından tercih ediliyor. Ev tipi projeksiyon cihazlarının fiyatları genellikle 1200 TL civarında alıcı buluyor. Bilgisayar, tablet ya da telefonlarınızdaki görüntüyü en kaliteli şekilde yansıtacak projeksiyon fiyatlarına, ürün detaylarına ve kullanıcı yorumlarına akakce.com'dan ulaşarak teknolojiyi duvarınıza güvenle yansıtabilirsiniz.

  1. >
  2. >
  3. >
  4. Projeksiyon Cihazı

ÖncekiSayfa: 1 / 48Sonraki

Projeksiyon Cihazı ile ilgili kategoriler:Projeksiyon PerdesiProjeksiyon Askı AparatıSunum KumandasıVGA Data Kablosu

En Çok İlgi Gören Projeksiyon Cihazları

Projeksiyon Cihazı Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

En Çok Aranan Projeksiyon Cihazı Markaları

Ne, nerede, en ucuz?
Akakçe üyeliği ile fiyat düşüşlerinden, kampanyalardan ve indirimlerden anlık haberdar olun, her zaman en ucuza alın.

Üye Ol
1 Aradığınızı en ucuz
fiyata bulun.
  • Binlerce satıcının ürünlerini otomatik olarak izliyoruz.
  • Aradığınız ürün hangi satıcıda ne kadara satılıyor bir arada listeliyoruz.
2 Gerçek indirim ve
avantajları yakalayın.
  • Kalabalık reklam mesajları, ilgisiz Google sonuçları arasında kaybolmayın.
  • Akakçe'de birebir aynı ürün için fiyatlar karşılaştırılır.
3 Çarşı, pazar ya da internette,
her alışverişte Akakçe yanınızda.
  • Nerede olursanız olun alışverişe Akakçe'den başlayın.
  • Yalnızca bir ürünü bir gün değil, her ihtiyacınızı her gün en ucuza alın.
Akakçe olarak daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, çerezler ile toplanan kişisel veriler Kullanım Sözleşmesi ve Güvenlik ve Gizlilik Politikası'nda belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuata uygun olarak kullanılacaktır.

© 2000-2018 Akakçe Bilgi Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.
Kayıtlı Elektronik Posta Adresi: akakcebilgiteknolojileri@hs06.kep.tr
Mersis No: 0011056436000001

akakce.com tüketiciler için ücretsiz bir bilgi servisidir. Alışveriş öncesi sipariş edilecek ürünle ilgili geçerli bilgi her zaman için ilgili mağazanın web sitesinden alınmalıdır. akakce.com'da verilen bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden veya bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemler sonucu meydana gelebilecek her türlü maddi ve manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı akakce.com sorumlu tutulamaz.

akakce.com'da yer alan bütün marka ve isimlerin hakları ilgili firmalara aittir.

0.046 s