Objektif Fiyatları ve Modelleri

Lens

17 Temmuz 2018 itibariyle Türkiye'de satışta olan 23 markadan 881 objektif için fiyatlar listeleniyor. 25 farklı satıcı arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Objektif
İster hobi amaçlı ister profesyonel olarak fotoğraf çekin, hayalinizdeki görüntüleri yakalamada objektifin özelliklerinin ve kalitesinin payı son derece büyüktür. Akakçe'de ürün özellikleri, kullanıcı yorumları ve fiyat listeleri ile yer alan Canon, Nikon, Sigma, Sony, Tokina marka objektifleri karşılaştırmalı olarak inceleyebilir, size en uygun olanı satın alabilirsiniz.

Objektif Nedir?
Fotoğraf makinesi, dürbün ve mikroskop gibi optik cihazlarda ışığı alıp görüntü oluşmasını sağlamak için ekran üzerine yansıtan mercek veya mercekler topluluğudur. Genelde lensin yerine de kullanılır. Oysaki lens, objektifin ucuna takılan mercektir.

Objektifin kalitesini belirleyen faktörler ise odak uzaklığı ve objektif çapıdır. Odak uzaklığı büyüdükçe odak noktasına düşebilecek ışık miktarı azalır. Objektif çapı büyürse objektife giren, doğal olarak odak noktasına ulaşan ışık fazla olur.

Objektif Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Hangi odak uzaklığı aralığında bir objektife ihtiyacınızın olduğuna karar verin. Beğendiğiniz fotoğrafların teknik özelliklerine bakarak da seçimini yapabilirsiniz. Bir anlamda "Ne tarz fotoğraflar çekmek istiyorum?" sorusuna vereceğiniz yanıt, sizi doğru sonuca götürecektir.
El titremelerinin fotoğraflara olan etkisini önleyen, otomatik netleme yapan, suya ve toza karşı korunaklı olan, bakış açısı ve alan derinliği yapan gibi farklı özelliklerde objektifler mevcut. Hem fotoğraflarınızın tarzı hem de çekimi nerede ve hangi koşullarda yapacağınız, objektif seçiminizde etkili olacak.
Manzara fotoğrafları için geniş açı, ürün çekimi için prime, genel amaçlı kullanım için zoom özellikli olanlar uygun tercihler arasındadır.
Lens faktörünü de göz önünde bulundurmalısınız. Bazı lens markaları başka markaların objektiflerinde kaliteli sonuçlar verirken bazıları vermiyor.
Çok ağır olması sizi yoracaktır, unutmayın.

Birçok markanın kampanya kapsamında bulunan ya da indirimli olarak satışa sunduğu objektif modellerini akakce.com'dan karşılaştırmalı olarak inceleyin, hem uygun fiyata hem de gerçekçi verilerle alışveriş yapmanın avantajını yaşayın.

  1. >
  2. >
  3. >
  4. Objektif

ÖncekiSayfa: 1 / 37Sonraki

En Çok İlgi Gören Objektifler

Objektif Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

En Çok Aranan Objektif Markaları

Ne, nerede, en ucuz?
Akakçe üyeliği ile fiyat düşüşlerinden, kampanyalardan ve indirimlerden anlık haberdar olun, her zaman en ucuza alın.

Üye Ol
1 Aradığınızı en ucuz
fiyata bulun.
  • Binlerce satıcının ürünlerini otomatik olarak izliyoruz.
  • Aradığınız ürün hangi satıcıda ne kadara satılıyor bir arada listeliyoruz.
2 Gerçek indirim ve
avantajları yakalayın.
  • Kalabalık reklam mesajları, ilgisiz Google sonuçları arasında kaybolmayın.
  • Akakçe'de birebir aynı ürün için fiyatlar karşılaştırılır.
3 Çarşı, pazar ya da internette,
her alışverişte Akakçe yanınızda.
  • Nerede olursanız olun alışverişe Akakçe'den başlayın.
  • Yalnızca bir ürünü bir gün değil, her ihtiyacınızı her gün en ucuza alın.
Akakçe olarak daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, çerezler ile toplanan kişisel veriler Kullanım Sözleşmesi ve Güvenlik ve Gizlilik Politikası'nda belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuata uygun olarak kullanılacaktır.

© 2000-2018 Akakçe Bilgi Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.
Kayıtlı Elektronik Posta Adresi: akakcebilgiteknolojileri@hs06.kep.tr
Mersis No: 0011056436000001

akakce.com tüketiciler için ücretsiz bir bilgi servisidir. Alışveriş öncesi sipariş edilecek ürünle ilgili geçerli bilgi her zaman için ilgili mağazanın web sitesinden alınmalıdır. akakce.com'da verilen bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden veya bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemler sonucu meydana gelebilecek her türlü maddi ve manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı akakce.com sorumlu tutulamaz.

akakce.com'da yer alan bütün marka ve isimlerin hakları ilgili firmalara aittir.

0.078 s