Elektrikli Süpürge Fiyatları ve Modelleri

18 Ağustos 2018 itibariyle Türkiye'de satışta olan 89 markadan 2.212 elektrikli süpürge için fiyatlar listeleniyor. 123 farklı satıcı arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Elektrikli Süpürge Satın Alma Rehberi

Ev ve iş yeri temizliğinde en çok tercih edilen küçük ev aleti, şüphesiz, elektrikli süpürgedir. Yeni bir elektrikli süpürge arayışına girdiyseniz, piyasadaki sayısız marka, model, fiyat ve özellikler kafanızı karıştırabilir. Bu noktada işinizi kolaylaştırmak için öncelikle nasıl bir elektrikli süpürgeye ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz.

Elektrikli Süpürge

Elektrikli süpürge, kapalı alanların temizliğinde kilit bir öneme sahiptir. Yerleri süpürmeye yarayan bu aletler, toz almaya ve halı, perde gibi birçok eşyayı temizlemeye de yardımcı olurlar.

Genel kullanıma uygun, dayanıklı ve uzun süre çalışabilen bir elektrikli süpürge arıyorsanız, elektrik bağlantısına ihtiyaç duyan kablolu modellerden birini tercih edebilirsiniz. Bunlar, yüksek motor ve emiş güçleri ile bilinirler. Ayrıca filtre sistemleri de diğer cihazlardakilere oranla daha gelişmiştir.

Yatay ve dikey modelleriyle sizlere iki ayrı seçenek sunan bu elektrikli süpürgelerde, işiniz bittiğinde yerdeki kabloları hızla toplayan otomatik kablo sarma özelliğine sahip aletleri tercih edebilirsiniz.

Şarjlı Süpürge

"Elektrikli süpürgenin kablosu buraya kadar yetecek mi?" diye düşünmek istemiyorsanız, pratikliğiyle ön plana çıkan şarjlı süpürgelere göz atabilirsiniz. Birkaç saat şarj edildikten sonra kullanıma hazır hale gelen bu aletleri, anlık temizlikler için tercih edebilirsiniz. Bu noktada da şarjlı el süpürgelerini de seçenekler arasında bulundurabilirsiniz. Ancak alacağınız süpürgeden beklentiniz genel kullanım ise, şarjı kısa sürede biten ve sınırlı bir güce sahip olan şarjlı cihazların sizin için pek de uygun olmayacağını bilmenizde fayda var.

Elektrikli Süpürge Tipleri

Tercihiniz elektrikli süpürgelerden yana ise, piyasada toz torbalı, toz torbasız, dikey ve siklonik gibi elektrikli süpürge tipleriyle karşılaşabilirsiniz. Bunlar arasından ihtiyacınıza en uygun olanı belirleyebilmeniz için elektrikli süpürge tiplerini biraz daha yakından tanımalısınız.

Toz Torbalı Süpürge

Elektrikli süpürge deyince ilk akla gelen model toz torbalı süpürgedir. Kullanım ve bakım kolaylığının yanı sıra emiş gücünün yüksek oluşu ve uygun fiyatlı seçenekleriyle öne çıkan toz torbalı elektrikli süpürgeler, piyasada en çok tercih edilen modellerdir.

Toz torbalı elektrikli süpürgelerde, toz, torbanın içinde hapsedilirken; çekilen hava da torbanın gözeneklerinden dışarı çıkar. Gelişmiş bir filtrasyon sistemine sahip olan bu toz torbalı süpürgelerde, torba dolduğunda, onu çöpe atıp yerine yenisini takarak toza hiç temas etmezsiniz.

Ancak toz torbalı süpürgelerde, toz torbası ve filtre değişiminin ek bir maliyet çıkaracağını, toz miktarı ve kullanım süresine bağlı olarak cihazın emiş gücünün azalacağını göz önünde bulundurmalısınız.

Toz Torbasız Süpürge

Yaygın olarak kullanılan toz torbasız süpürgelerde, toz, hazne içinde biriktirilir. Hijyen açısından Hepa filtre kullanılması önerilen bu toz torbasız süpürgelerden birini tercih ederseniz, karşılaşacağınız en büyük sorun, dolu olan toz haznesini boşaltmak olacaktır.

Dikey Süpürge

Dikey süpürgeler de son yıllarda oldukça talep görüyor. Bu süpürgeler, diğer cihazlara göre daha az yer kaplıyor ve kullanıcılarının sürekli eğik durmasına da engel olarak, özellikle sırt ve bel ağrısı çekenler için temizlik süresince sağlıklı bir çözüm sunuyor.

Siklonik Süpürge

Siklonik süpürgeler, en gelişmiş teknolojik özelliklere sahip olan ürünlerdir. Bu süpürgelerde hazneye giren hava yüksek hızda döndürülür, içindeki tozlar markezkaç kuvveti ile arıtılır ve tozlar haznenin alt tarafında birikir. Üst düzey siklon teknolojisine sahip süpürgeler, iç içe üç ayrıştırıcı kullanarak bakteri, küf ve polenleri de yakalar.

En çok hangi marka ve modeller tercih ediliyor?

Elektrikli süpürge kategorisinde Bosch, Dyson, Philips, Rowenta, Arçelik ve Arnica markaları öne çıkıyor.

Akakçe'de en çok ilgi gören elektrikli süpürge modellerine baktığımızda, Philips Marathon Ultimate FC9924/07 650 W toz torbasız süpürgenin ilk sırada; Philips Marathon Ultimate FC9919/07 650 W toz torbasız süpürgenin ikinci sırada yer aldığını görüyoruz. Popülerlik sıralamasında bu iki ürünü takip eden üçüncü elektrikli süpürge modeli ise, Philips PowerPro Compact FC9323/07 750 W Toz Torbasız Süpürge.

Elektrikli Süpürge Özellikleri

Elektrikli süpürge tipleri, markaları ve modelleri hakkında bilgi sahibi olduktan sonra, ihtiyacınıza uygun bir seçim yapabilmek için bu cihazların özelliklerine de göz atmalısınız.

Islak Kuru Elektrikli Süpürge

Ev ve iş yerlerinde farklı zeminleri farklı aletler kullanarak süpürmemek için ıslak kuru elektrikli süpürgeleri tercih edebilirsiniz. Islak-kuru madde ayrımı yapmaksızın süpürme özelliğiyle bilinen bu aletlerin büyük dezavantajları, diğerlerine kıyasla daha sesli çalışmalarıdır.

Su Filtreli Elektrikli Süpürge

Su filtreli elektrikli süpürgeler, tozları suya hapsederek tekrar havada uçuşan tozların olmamasına yardımcı olur.

Yeni bir elektrikli süpürge alırken, tercihinizi su filtreli modellerden yana kullanırsanız, yalnızca kuru zeminleri değil ıslak zeminleri de sorunsuz bir şekilde temizleyebilirsiniz. Ancak diğer elektrikli süpürgelere göre daha iri ve hantal olan bu cihazlarla yapılan her temizlikten sonra, su haznesini de hijyenik olarak temizlemelisiniz.

Hepa Filtreli Elektrikli Süpürge

Elektrikli süpürgelerde filtreleme konusu büyük önem taşır ve Hepa (High Efficiency Particulate ArrestinYüksek Düzeyde Partikül Yakalayıcı Filtre) kısaltmasıyla ifade edilen filtrelerin kullanıldığı cihazların satın alınması önerilir. Bunun en önemli sebeplerinden biri, Hepa filtrelerin, süpürgeden kaçabilecek tozların yüzde 85 ila yüzde 99.995'ini yakalayabilmesidir. Bu da, filtre için oldukça başarılı bir sonuçtur.

Hepa filtreler, Hepa 10, 11, 12, 13, 14 gibi tozu tutma seviyelerine göre sıralanır. Burada, en iyi filtreleme Hepa 14'tür.

Enerji Sınıfı

"Enerji sınıfı" ifadesi, cihazın enerji verimliliğine dair bilgi verir. Enerji kaybı az olan cihazlar "çok verimli" olarak nitelenir ve A harfiyle gösterilir. Daha az verimli elektrikli süpürgeler ise, sırayla B, C, D, E, F ve G harfleriyle etiketlenir.

Motor Gücü

Elektrikli süpürge tercihinde önemli olan bir diğer özellik de motor gücüdür. Motor gücü, Watt (W) birimiyle gösterilir. Bu özellik, süpürgenin ne kadar toz değil, elektrik çektiğini gösterir. Bu nedenle emiş gücü ile karıştırılmamalıdır.

Bir elektrikli süpürgenin Watt değerinin yüksek olması, motor gücünün yüksek olduğu gösterir. Ancak bu değer, cihazın emiş gücünün de yüksek olduğu anlamına gelmez.

Emiş Gücü

Alacağınız elektrikli süpürgenin, tüm toz ve kirleri rahatça çekebilecek güçte bir cihaz olmasını istiyorsanız, emiş gücüne dikkat etmelisiniz. Emiş gücü, süpürgenin hava ve dolayısıyla toz çekebilme gücünü gösterir. Aynı emiş gücü sert zemin ve halıda farklılık gösterebilir.

Ses Seviyesi

Yeni bir cihaz alırken modelin ses seviyesini göz önünde bulundurmalısınız. Desibel (dB) cinsinden ifade edilen ses seviyesi, elektrikli süpürgenizde ne kadar düşük olursa, o kadar fazla rahat edebilirsiniz.

Elektrikli süpürgeler arasında toz torbalı cihazların sessizliği; su filtreli ve ıslak kuru olanların da gürültülü çalışmalarıyla bilindiklerini unutmamalısınız.

Elektrikli Süpürgelerin Bakım ve Temizliği

Yeni elektrikli süpürgenizin bakımı ve temizliğine de dikkat etmelisiniz. Elektrikli süpürge bakımı ve temizliği, cihazların marka, model ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bu konu hakkında gereken bilgiyi aletinizin kullanım kılavuzundan öğrenebilirsiniz. Yeni elektrikli süpürge tercihinizi, bakımı ve temizliği kolay olan modellerden yana kullanabilirsiniz.

 1. >
 2. >
 3. >
 4. >
 5. Elektrikli Süpürge

ÖncekiSayfa: 1 / 93Sonraki

Elektrikli Süpürge ile ilgili kategoriler:Toz TorbasıSüpürge Filtresi

Büyük Mağazalardan

Media Markt Elektrikli Süpürge (86)

Teknosa Elektrikli Süpürge (55)

Elektrikli Süpürge Kategorisinde Geçerli Kampanyalar

Son gün 1 EylülSon gün 1 EkimSon gün 31 AğustosKampanyalar, indirimler, kuponlar bir arada burada!Tüm Kampanyalar

En Çok Karşılaştırılan Elektrikli Süpürgeler

En Çok İlgi Gören Elektrikli Süpürgeler

Elektrikli Süpürge Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

En Çok Aranan Elektrikli Süpürge Markaları

En Çok Aranan Elektrikli Süpürge Özellikleri

Elektrikli Süpürge Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ne, nerede, en ucuz?
Akakçe üyeliği ile fiyat düşüşlerinden, kampanyalardan ve indirimlerden anlık haberdar olun, her zaman en ucuza alın.
Hesap Aç
1 Aradığınızı en ucuz
fiyata bulun.
 • Binlerce satıcının ürünlerini otomatik olarak izliyoruz.
 • Aradığınız ürün hangi satıcıda ne kadara satılıyor bir arada listeliyoruz.
2 Gerçek indirim ve
avantajları yakalayın.
 • Kalabalık reklam mesajları, ilgisiz Google sonuçları arasında kaybolmayın.
 • Akakçe'de birebir aynı ürün için fiyatlar karşılaştırılır.
3 Çarşı, pazar ya da internette,
her alışverişte Akakçe yanınızda.
 • Nerede olursanız olun alışverişe Akakçe'den başlayın.
 • Yalnızca bir ürünü bir gün değil, her ihtiyacınızı her gün en ucuza alın.
Akakçe olarak daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, çerezler ile toplanan kişisel veriler Kullanım Sözleşmesi ve Güvenlik ve Gizlilik Politikası'nda belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuata uygun olarak kullanılacaktır.

© 2000-2018 Akakçe Bilgi Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.
Kayıtlı Elektronik Posta Adresi: akakcebilgiteknolojileri@hs06.kep.tr
Mersis No: 0011056436000001

akakce.com tüketiciler için ücretsiz bir bilgi servisidir. Alışveriş öncesi sipariş edilecek ürünle ilgili geçerli bilgi her zaman için ilgili mağazanın web sitesinden alınmalıdır. akakce.com'da verilen bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden veya bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemler sonucu meydana gelebilecek her türlü maddi ve manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı akakce.com sorumlu tutulamaz.

akakce.com'da yer alan bütün marka ve isimlerin hakları ilgili firmalara aittir.

0.172 s