Çay Fiyatları

Çay
Kişi başı 10 kg ortalaması ile çay, dünyada en çok Türkiye’de tüketiliyor. Neredeyse günün her saatinde içilen çay, Karadeniz’de toplanıyor ve fabrikalar tarafından işlendikten sonra sofralara ulaşıyor. Genellikle paketlenerek satılan ve onlarca çeşidi olan çayları beraber inceleyelim.

Çay Çeşitleri
Farklı toplama, kurutma ve paketleme yöntemleri ile birbirinden farklı tatlar kazanan çaylar, değişik aromalarla da çeşitlendirilebilirler. Ülkemizde Karadeniz’de yetişen çay, dünyada adından söz ettirirken Uzak Doğu kökenli yeşil çay da en popüler çaylar arasında yer alır. Güneydoğu Asya’dan dünyaya yayılan siyah çay, kilogramına neredeyse paha biçilemeyen beyaz çay, pratik demleme sunan demlik ve bardak poşet çaylar ile papatya, melisa, ıhlamur, zencefil, rezene gibi farklı bitki çayları bulunuyor.

Çay Kalitesi
Çay bardağına doldurduğunuz bir bardak çayın kalitesini anlamak için kuru haline ve demlenme süresine bakabilirsiniz. Çay otomatı ya da çay kahve makinesinden doldururken kontrol etme imkanınız daha düşük olsa da demlemek için paketi açtığınız an burnunuza hafif bir kokunun gelip gelmediği önemlidir. Çay parçacıklarının boyu aynı, rengi koyu, yapraklarının da kıvrımlı olması gerekir. Çay takımınıza doldurduğunuzda bulanık bir görünüme neden olmaması için içerisinde toz ya da benzeri partiküller bulunmaması gerekiyor. Ayrıca bir bardak suya biraz çay attığınızda su kısa sürede sararıyorsa elinizdeki çayın kalitesinden şüphe edebilirsiniz. Hızlı renk verme, çayda boya kullanıldığına işarettir.

Çay Markaları
Çaykur, Lipton, Doğadan, Doğuş ve Ofçay gibi çay markalarının oldukça leziz çay çeşitleri bulunuyor. Çayın hijyenik olarak elinize ulaşması oldukça maliyetli ve zor. Bu nedenle işleme ve paketleme işlemlerinden kuşku duymayacağınız markaları tercih etmeniz yararlı olacak.

Çay Demlerken
Çay demlerken en ucuz çay markasından en pahalı seçeneklere kadar hangisini kullanırsanız kullanın, suyun kireçsiz ve yumuşak olması gerekir. En iyi çay demleme yöntemlerinden biri olarak porselen demlik kullanabilir, kaynar suyun üzerine bırakacağınız çayın yavaş yavaş demlenmesini sağlayabilirsiniz.

Çay Fiyatları
Gramajı farklı olsa da 3 ile 530TL arasında değişen çay fiyatları, çayın markasına ve çeşidine bağlıdır. Bir paketten toplu ürünlere kadar akakce.com ile tüm çay alışverişleri için farklı seçeneklere ulaşabilir, ihtiyaç duyduğunuz farklı çaylara da yönelebilirsiniz.

  1. >
  2. >
  3. >
  4. Çay

Dökme Çay Demlik Poşet Çay Bitki Çayı Bardak Poşet Çay Meyve Çayı

Ne, nerede, en ucuz?
Akakçe üyeliği ile fiyat düşüşlerinden, kampanyalardan ve indirimlerden anlık haberdar olun, her zaman en ucuza alın.

Üye Ol
1 Aradığınızı en ucuz
fiyata bulun.
  • Binlerce satıcının ürünlerini otomatik olarak izliyoruz.
  • Aradığınız ürün hangi satıcıda ne kadara satılıyor bir arada listeliyoruz.
2 Gerçek indirim ve
avantajları yakalayın.
  • Kalabalık reklam mesajları, ilgisiz Google sonuçları arasında kaybolmayın.
  • Akakçe'de birebir aynı ürün için fiyatlar karşılaştırılır.
3 Çarşı, pazar ya da internette,
her alışverişte Akakçe yanınızda.
  • Nerede olursanız olun alışverişe Akakçe'den başlayın.
  • Yalnızca bir ürünü bir gün değil, her ihtiyacınızı her gün en ucuza alın.
Akakçe olarak daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, çerezler ile toplanan kişisel veriler Kullanım Sözleşmesi ve Güvenlik ve Gizlilik Politikası'nda belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuata uygun olarak kullanılacaktır.

© 2000-2018 Akakçe Bilgi Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.
Kayıtlı Elektronik Posta Adresi: akakcebilgiteknolojileri@hs06.kep.tr
Mersis No: 0011056436000001

akakce.com tüketiciler için ücretsiz bir bilgi servisidir. Alışveriş öncesi sipariş edilecek ürünle ilgili geçerli bilgi her zaman için ilgili mağazanın web sitesinden alınmalıdır. akakce.com'da verilen bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden veya bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemler sonucu meydana gelebilecek her türlü maddi ve manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı akakce.com sorumlu tutulamaz.

akakce.com'da yer alan bütün marka ve isimlerin hakları ilgili firmalara aittir.

0.047 s