Bebek Maması Fiyatları

Bebek Maması
Bebek mamaları, genellikle ilk 6 ayın ardından kullanılmaya başlanıyor. Farklı lezzetlere ve hazırlanış tarzlarına sahip olan bebek mamaları, birçok marka tarafından üretiliyor. Mama kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken nokta ise doktor bilgisidir. Bebeğinizin doktorunun telkin ve tavsiyelerini dikkate almanız gerekiyor.

Bebek Maması Çeşitleri Nelerdir?
Bebek mamaları çeşitli isimlerle anılıyor. En çok bilinen bebek maması çeşitleri şöyle:
Biberon maması:Biberonların emziğinden geçebilecek kadar küçük parçacıklara sahip olan mamaları tanımlamak için kullanılıyor.
Kaşık maması:Muhallebi yerine kullanılan mamalar olarak tanımlanabilir. Genellikle pirinç ve tahıl ile meyveler eklenerek elde ediliyor.
Kavanoz maması:Genellikle meyve ve sebze püreleri ile pirinç gibi besinlerin karıştırılması ile elde ediliyor.
Gece maması:Uyku saatinden önce kullanılan mamalara markalar tarafından verilen isimdir.
Bebe Bisküvisi:Küçük parçalardan oluşan ve süt ya da su içerisinde hemen dağılan bisküvilere verilen isimdir.
Tüm bu çeşitler dışında üretildiği madde ile anılan mamalar da bulunuyor. Farklı türlere üye olsalar bile kahvaltı maması, keçi sütü maması gibi isimler görmeniz mümkün. Türünü öğrenmek için ürün içeriğine bakmanız ve “kaşık maması”, “biberon maması” gibi ifadeleri dikkatle aramanız gerekiyor.

Devam Sütü Nedir?
Bebek maması kategorisi altında değerlendirilen bir başka ürün ise devam sütü. Su yardımı ile hazırlanan devam sütü, bardak ya da biberon yardımı ile tüketiliyor. Devam sütleri 1, 2, 3, 4 ve 5 gibi numaralar ile birbirinden ayrılıyor. Doktorların önerisine göre kaç aylıklarsa bebeklere ona uygun devam sütü verilmesi gerekiyor.

Bebek Maması Markaları ve Seçimi
Bebek maması seçerken dikkat edilmesi gereken ilk nokta doktor onayıdır. Bebeğinizin doktoru ile beslenme planı hazırlayabilir ve mama takvimi oluşturabilirsiniz.
Milupa Aptamil, Bebelac, Evolvia, SMA, Golden Goat, Hipp, Similac gibi çok sayıda bebek maması markası bulunuyor. Birçoğu aslında benzer içeriklere sahip olmasına rağmen bebekler bazılarını severken bazılarını istemeyebiliyor. Bunu çikolata gibi düşünebilirsiniz. Farklı markalar aynı içeriğe sahip olsalar bile çikolatalarının tadı farklı oluyor.

Bebek Maması Fiyatları
Bebek maması fiyatları, 1 ile 1000 TL arasında değişiklik gösterebiliyor. Birçok farklı markanın sunduğu bebek maması kampanyaları, indirimler, kullanıcı yorumları ve en iyi bebek maması çeşitleri için ise Akakçe’ye mutlaka göz atmalısınız.

 1. >
 2. >
 3. >
 4. >
 5. Bebek Maması

Devam Sütü Kaşık Maması Bebe Bisküvisi Kavanoz Maması

Ne, nerede, en ucuz?
Akakçe üyeliği ile fiyat düşüşlerinden, kampanyalardan ve indirimlerden anlık haberdar olun, her zaman en ucuza alın.

Üye Ol
1 Aradığınızı en ucuz
fiyata bulun.
 • Binlerce satıcının ürünlerini otomatik olarak izliyoruz.
 • Aradığınız ürün hangi satıcıda ne kadara satılıyor bir arada listeliyoruz.
2 Gerçek indirim ve
avantajları yakalayın.
 • Kalabalık reklam mesajları, ilgisiz Google sonuçları arasında kaybolmayın.
 • Akakçe'de birebir aynı ürün için fiyatlar karşılaştırılır.
3 Çarşı, pazar ya da internette,
her alışverişte Akakçe yanınızda.
 • Nerede olursanız olun alışverişe Akakçe'den başlayın.
 • Yalnızca bir ürünü bir gün değil, her ihtiyacınızı her gün en ucuza alın.
Akakçe olarak daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, çerezler ile toplanan kişisel veriler Kullanım Sözleşmesi ve Güvenlik ve Gizlilik Politikası'nda belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuata uygun olarak kullanılacaktır.

© 2000-2018 Akakçe Bilgi Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.
Kayıtlı Elektronik Posta Adresi: akakcebilgiteknolojileri@hs06.kep.tr
Mersis No: 0011056436000001

akakce.com tüketiciler için ücretsiz bir bilgi servisidir. Alışveriş öncesi sipariş edilecek ürünle ilgili geçerli bilgi her zaman için ilgili mağazanın web sitesinden alınmalıdır. akakce.com'da verilen bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden veya bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemler sonucu meydana gelebilecek her türlü maddi ve manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı akakce.com sorumlu tutulamaz.

akakce.com'da yer alan bütün marka ve isimlerin hakları ilgili firmalara aittir.

0.031 s